Zoo - Botanica 2008 cz. I - aranżacje


Link 16.09.2008 :: 10:39 Komentuj (0)
corocznie staram się "zaliczyć" przynajmniej jedną imprezę akwarystyczną w naszym kraju. jeśli czas pozwala więcej.

w tym roku we wrześniu (12-14) odbyły się kolejne targi akwarystyczno terrarystyczne w Hali Stulecia we Wrocławiu - no i padło na Wrocław

taki wyjazd to dla mnie zawsze okazja do odświerzenia starych znajomości i zawarcia nowych, poszperania trochę w ofercie firm, a przede wszytkim do wzbogacenia swojej bazy o nowe fotki aranżacji i ryb.

niestety o dobre fotki aranżacji w realiach targowych jest dość trudno. po piersze wszechobecne oświetlenie z różnych źródeł nie pozwala na unikniecie refleksów i odbić na szybach zbiorników. po drugie część zbiorników to aranżacje dwustronne - bez tła - co niestety nie uatrakcyjnia walorów estetycznych zdjęć a ruch za zbiornikiem często rozprasza fotografującego (na wysokości kilkudziesięciu cm o to nie trudno :). no i po trzecie tłumy: dzieciaki przyklejone z nosami do szyb, częste szturchnięcia i tak dalej.

ja się jakoś w takich warunkach nie do końca potrafię odnaleść. zdecydowanie wolę łono natury. pewno kiepski ze mnie fotograf.

poniżej fotki kilku zbiorników tegotocznych targów. bez zbędnego komentarzaZoo - Botanica 2008 cz. II - dyskowce


Link 16.09.2008 :: 13:20 Komentuj (0)
fotek ryb jest trochę więcej niż jestem w stanie zamieścić w jednym wpisie a zatem na początek tylko dyskowce. wszytkie egzemplarze pochodzą ze zbiorników prezentowanych na targach przez Pana Jacka Dymka z firmy ARGUS (www.argusakwarystyka.pl), natomiast właścicielem ryb jest znany hodowca - Pan Stanisław Kaczorowski (www.naturadiscus.pl).||