PET FAIR - Łódz 2009 - Stulecie Akwarystyki


Link 13.05.2009 :: 14:40 Komentuj (2)
Pozwoliłem sobie spędzić dwa ostatnie dni weekendowe w Łodzi na obchodach 100-lecia akwarystyki.

O samej imprezie nie będę się rozpisywał gdyż tak na prawdę nie ma o czym. Z wyjątkiem kliku w miarę ciekawych prelekcji nic mnie tam nie ujęło. No może z wyjątkiem mile spędzonego czasu w towarzystwie znajomych z GSA i ciekawych rozmowach z kilku osobami znanymi w akwarystycznym świecie.

Jak zwykle towarzyszył mi aparat, ale postanowiłem nie focić tym razem wystawianych akwariów, gdyż prezentacja aranżacji bez tła zwykle kończy się na fotkach widokiem pośladków osób stojących za baniakiem a nie o to w tym chodzi.

Skupiłem się zatem na klimatach głównie morskich i nimi z chęcią się podzielę

euplexauracra crassa


euphyllia spi.


pterois volitans


odonus niger


amphiprion ocellaris
choerodon fasciatusZoo - Botanica 2008 cz. II - dyskowce


Link 16.09.2008 :: 13:20 Komentuj (0)
fotek ryb jest trochę więcej niż jestem w stanie zamieścić w jednym wpisie a zatem na początek tylko dyskowce. wszytkie egzemplarze pochodzą ze zbiorników prezentowanych na targach przez Pana Jacka Dymka z firmy ARGUS (www.argusakwarystyka.pl), natomiast właścicielem ryb jest znany hodowca - Pan Stanisław Kaczorowski (www.naturadiscus.pl).

Zoo - Botanica 2008 cz. I - aranżacje


Link 16.09.2008 :: 10:39 Komentuj (0)
corocznie staram się "zaliczyć" przynajmniej jedną imprezę akwarystyczną w naszym kraju. jeśli czas pozwala więcej.

w tym roku we wrześniu (12-14) odbyły się kolejne targi akwarystyczno terrarystyczne w Hali Stulecia we Wrocławiu - no i padło na Wrocław

taki wyjazd to dla mnie zawsze okazja do odświerzenia starych znajomości i zawarcia nowych, poszperania trochę w ofercie firm, a przede wszytkim do wzbogacenia swojej bazy o nowe fotki aranżacji i ryb.

niestety o dobre fotki aranżacji w realiach targowych jest dość trudno. po piersze wszechobecne oświetlenie z różnych źródeł nie pozwala na unikniecie refleksów i odbić na szybach zbiorników. po drugie część zbiorników to aranżacje dwustronne - bez tła - co niestety nie uatrakcyjnia walorów estetycznych zdjęć a ruch za zbiornikiem często rozprasza fotografującego (na wysokości kilkudziesięciu cm o to nie trudno :). no i po trzecie tłumy: dzieciaki przyklejone z nosami do szyb, częste szturchnięcia i tak dalej.

ja się jakoś w takich warunkach nie do końca potrafię odnaleść. zdecydowanie wolę łono natury. pewno kiepski ze mnie fotograf.

poniżej fotki kilku zbiorników tegotocznych targów. bez zbędnego komentarzaOgród Botaniczny w Poznaniu


Link 19.07.2008 :: 00:53 Komentuj (0)


nie będę się tutaj rozwodził nad historią i teraźniejszością naszego poznańskiego ogrodu botanicznego.

powiem tylko, że powstał w latach 20tych ubiegłego wieku, a obecnie zajmuje ponad 20 hektarów powierzchni.

polecam wszystkim poznaniakom, którzy dotychczas przeoczyli, oraz wszytkim przyjezdnym, którzy mają kilka godzin czasu i niekoniecznie mają chęć poświęcić ich na wycieczkę po Kupcu Poznańskim.

w ogrodzie na prawdę można wypocząć i poszaleć z aparatem. i to za darmo ...

poniżej dosłownie kilka fotek z mojej ubiegłorocznej eskapady w okresie letnim.tatry 2008


Link 11.07.2008 :: 02:18 Komentuj (0)
poniżej kilka fotek z tegorocznego wyjazdu rodzinnego w nasze polskie tatry

jako że to pierwsze spotkanie moich pociech z górami fajerwerków nie było. gubałówka, kasprowy, kościeliska i wycieczka w pieniny. na początek wystarczy. pierwsze wrażenia?! - "obiecuję ci tato że jeszcze tu wrócimy..."


na początek kilka fotek z kasprowego

z kościeliskiej

z pienini naszej bazy noclegowej

||